Web Tasarımı Nedir?

14.04.2020
604

Web tasarımı nedir?

 

Web tasarımı, bir web sitesini kullandığınızda bütünsel bir görünüm yaratan şeydir. Web sitenizin yapı ve düzeninden görüntülere, renklere, yazı tiplerine ve grafiklere kadar öğelerini planlama ve oluşturma işlemidir.

Web tasarımı, grafik tasarım, kullanıcı deneyimi tasarımı, arayüz tasarımı, arama motoru optimizasyonu (SEO) ve içerik oluşturma gibi bir web sitesinin bitmiş deneyimini oluşturmak için birlikte çalışan çeşitli bileşenlerden oluşur. Bu öğeler, bir web sitesinin farklı cihazlarda nasıl göründüğünü, hissettiğini ve çalıştığını belirler.

Web tasarımı, bir web sitesinin çalışması için gerçek programlama olan web geliştirmeden farklıdır. Bir web sitesi oluşturduğunuzda, hem web tasarımına hem de web geliştirmeye ihtiyacınız vardır. Ayrıca web ve Üzümnet geliştiricileri olan web tasarımcılarını da bulabilirsiniz, ancak bunlar farklı becerilerdir.

Web tasarımcıları  fikirlerinizi alır ve gelecekteki web sitenizin nasıl görüneceğini gösteren bir maket haline getirir. Üzümnet Web tasarımcıları, bir web sitesi tasarlamanın yaratıcı kısmına dikkat ederler.

Web geliştiricileri  – bazen programcılar olarak da adlandırılır – web tasarımcınızın maketini alır ve Internet’te görüntülenebilmesi için bir programlama diline çevirir. Web sitelerini işlevsel hale getirir, bu da genellikle widget’ları ve diğer araçları ayrı ayrı programlama anlamına gelir.

Üzümnet geliştiricisi olarak da bilinen bir  kullanıcı deneyimi geliştiricisi , web sitenizi kullanıcı dostu yapan kişidir. Hem teknik hem de tasarım becerilerine sahiptirler ve ziyaretçileri çeken web siteleri oluşturmak için kullanırlar.

Web tasarımı neden önemlidir?

 

İlk izlenim gerçekten önemlidir. Yeterince sık söyleyemeyiz: Güçlü bir web siteniz yoksa markanızı yavaşlatıyorsunuz demektir.

İnternette markanızı arayan ve hiçbir şey bulamayan gelecekteki müşteriler artık var olmadığınızı düşünebilir. Eğer uygun olmayan bir şey ararlar ve bulurlarsa, şirketiniz veya ürününüzle pek ilgilenmediğiniz izlenimini edinirler. Web tasarım doğru başlayarak web sitenizde başlayan herhangi bir ilişki iyi bir ilişki yapın.

Şimdi kimin ne kim olduğunu bildiğinize göre, harika web tasarımını nasıl tanıyacağınıza ve bu kadar iyi web tasarımından nasıl farklı olduğuna bir göz atalım.

Ürün Sipariş Formu

    ETİKETLER: ,
    Demo Talebinde Bulun

    Şimdi Ön Başvuru Yaparak İndirim Fırsatını Kaçırmayın!