Logo Nedir?

Logolar, sevdiğimiz markaları tanımamıza yardımcı olan metin ve resimlerden oluşan sembollerdir. Ve çok daha fazlası. İyi bir logo markanızın temel taşıdır. Müşterilerin ne yaptığınızı, kim olduğunuzu ve sizin için neyin önemli olduğunu anlamalarına yardımcı olur. Bu kadar küçük bir resim için çok fazla sorumluluk var! Logoların ardında neler olduğuna ve logonuz dan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinize üzümnet olarak göz atalım.

Logo nedir?

Logo, metin ve görüntülerden oluşan ve bir şirketi tanımlayan bir semboldür. İyi bir logo, bir şirketin ne yaptığını ve hangi marka değerlerini temsil ettiğini gösterir.

Logo tasarımı, bir şirket için mükemmel bir marka yaratmakla ilgilidir. Logonun türüne bağlı olarak,  genellikle bir sembol veya ticari marka ve sloganlı bir şirket yazısından oluşur.

Bir logo ne yapar?

 

Logoların sadece iyi görünmekten başka işlevleri var, değil mi? Doğru! Logoların birçok işlevi vardır.

Bir logo sizi rakiplerinizden ayırır

 

Bir logonun belki de en temel işlevi, şirketinize sizi diğer şirketlerden ayıran bir işaret vermektir.

Bu özellikle şirketinizin rakipleri varsa (şirketlerin% 99,9’unda olduğu gibi) önemlidir. Şirketiniz için tasarlanmış bir logonuz olmadan önce, kendinizi konumlandırabilmeniz için rakiplerinizin logolarının nasıl göründüğüne bir göz atmalısınız.

Kaktüs Dişi logosunun kendi coğrafi özelliğini kullanarak ve diş fırçasına dönüştürerek diş endüstrisinin klişeli diş logoları denizinden nasıl öne çıktığını görün .

Tabii ki, potansiyel müşterilerin markanızı anlamadığı veya kendinizi herhangi bir endüstriye atayamayacağı kadar sıra dışı olmak istemezsiniz.

 

Bir logo şirketiniz hakkında önemli bilgiler sağlar

 

Şirketinizi sınırlamanın yanı sıra, iyi bir logo da müşterilerinize şirketiniz hakkında bazı önemli bilgiler sunar : Faaliyet gösterdiğiniz sektörü, sunduğunuz hizmeti, hedef grubunuzu ve marka değerlerinizi iletebilir.

Örneğin, şirketler yazılım endüstrisinde aktif olduğunuzu göstermek için devre görüntülerini kullanabilirler. Veya çevreyi korumaya kararlı olduğunuzu belirtmek için yeşil rengi kullanabilirler. Veya seçkin olduğunuzu vurgulamak için şık bir yazı tipi kullanırlar.

 

Ürün Sipariş Formu

    Demo Talebinde Bulun

    Şimdi Ön Başvuru Yaparak İndirim Fırsatını Kaçırmayın!