Üzümnet https://www.uzumnet.net E-Ticaret Sitesi Yazılımları, E Ticaret Paketleri‎‎ Wed, 29 Apr 2020 11:28:34 +0000 tr hourly 1 Profesyonel Fotoğraf ve Video Çekimi https://www.uzumnet.net/profesyonel-fotograf-ve-video-cekimi/ Wed, 29 Apr 2020 11:28:10 +0000 https://www.uzumnet.net/?p=3291 Profesyonel Fotoğraf ve Video Çekimi Dijital çağda profesyonel fotoğraf ve video çekiminin önemi gün geçtikçe artmaktadır. Fotoğraf, tanıtım filmi ve çeşitli video çekimleri geleneksel pazarlamanızı bir adım daha öne taşıyarak, sektörünüzde öncü hale gelmenize yardımcı olacaktır; keza bu süreç kaliteli yürütülmezse vermiş olduğunuz ürün ya da hizmet olumsuz bir şekilde hedef kitlenize yansıyabilir. ÜZÜMNET olarak […]

The post Profesyonel Fotoğraf ve Video Çekimi first appeared on Üzümnet.

]]>
Profesyonel Fotoğraf ve Video Çekimi

Dijital çağda profesyonel fotoğraf ve video çekiminin önemi gün geçtikçe artmaktadır. Fotoğraf, tanıtım filmi ve çeşitli video çekimleri geleneksel pazarlamanızı bir adım daha öne taşıyarak, sektörünüzde öncü hale gelmenize yardımcı olacaktır; keza bu süreç kaliteli yürütülmezse vermiş olduğunuz ürün ya da hizmet olumsuz bir şekilde hedef kitlenize yansıyabilir. ÜZÜMNET olarak bu süreçte, yapılan işleri titizlik ve profesyonellikle hazırlayıp, markanıza değer katarak  dijital çağda da firma değerinizi korumanıza yardımcı olacağız.

Profesyonel Fotoğraf ve Videonun Önemi

Fotoğraf; ürün ya da hizmetlerinizin hedef kitlenize başarılı bir şekilde tanıtmanın, pazarlamanın öncüsüdür. Sergilediğiniz ürünlerin kalitesi tek başına pazarlama alanında yeterli olmayacaktır. İyi yürütülmüş bir sürecin sonunda elde edilen profesyonel fotoğraf ve video çalışmaları, sizi müşteri gözünde iyi yere konumlandırıp, ürününüz hakkında olumlu karar verme sürecini hızlandıracaktır. Markanızı ve hizmetlerinizi daha iyi ifade etmek adına fotoğraf ve video hizmetlerini profesyonel olarak almanız firmanız adına büyük bir önem arz etmektedir.

Her Sektörün Fotoğraf ve Video Dili Ayrıdır

Doğru ayarlanmış bir fotoğraf makinesinin deklanşörüne basmak profesyonel fotoğrafçılık ya da profesyonel video çekimleri yaptığınız anlamına gelmez. Bilindiği üzere her sektörün farklı bir dili ve olması gerekenleri vardır. Ürün çekimlerinde yeterli ışık, ürünün öne çıkarılması; mimari çekimlerde doğru açı; katalog çekimlerinde tüm detayların yakalanması gibi. ÜZÜMNET olarak bu süreçte profesyonel ve donanımlı ekibimiz ile belirtilen unsurların herbirine dikkat ederek süreci yöneteceğimizi belirtmek isteriz.

Profesyonel Video Çekimleri

Reklam ve tanıtım alanındaki bir diğer hizmetimiz ise Profesyonel video çekimleridir. Profesyonel video çekim tekniklerini kullanarak başlıca röportaj, kongre, bayi toplantısı, seminer, eğitim toplantısı, tesis, iç mekan, dış mekan ve birçok alanda  video çekimleri yapmaktayız. Çekilen videoların post prodüksiyon süreci yine sizlerle iletişim halinde kalarak, en iyi sonuç almak için titizlikle yürütülmektedir.

Fotoğraf ve Video Çekimleri İçin Neden ÜZÜMNET’i Tercih Etmelisiniz?

Amatör bir ekip ya da kalitesiz ekipman kullanımı süreci baltalayacak unsurların başında gelmektedir. ÜZÜMNET’i tercih etmeniz için siz değerli müşterilerimize birçok sebep sunabiliriz ancak bu sebeplerden en önemlisi, uzman ekip ve kaliteli ekipman kullanımı ile  süreci titizlik ve profesyonellikle yürütmemizdir.

Uzman Ekip ve Kaliteli Ekipman Kullanımı Nedir?

Süreci bir adım daha öne taşıyacak bir diğer unsur ise uzman ekiple ve kaliteli ekipmanlarla çalışmaktır. Hızla değişen teknolojiye ayak uydurarak, sektörde yapılan yeniliklere ve güncel ekipmanlara hakimiz. Bu sebeple güncel estetik anlayışını her zaman dikkate alarak, müşterilerimize sunmayı görev haline getirmekteyiz çünkü eskimiş bir bakış açısı markanızı geri planda bırakacaktır.

Ayrıca yapılan işlerin ham hali tek başına tanıtım ve verilmek istenilen mesaj için yeterli olmayacaktır. Bu süreçte fotoğraf sonrası optimizasyon, dekupaj, fon montajı, dijital manipülasyonlar; video sürecinde ise kurgu ve çeşitli efekt uygulamalarını yapmaktayız. ÜZÜMNET profesyonel çalışma ekibi olarak sizlere hizmet verebilmeyi heyecan ve sabırsızlıkla beklemekteyiz.

Süreç Boyunca Yanınızadayız

Gerek profesyonel fotoğraf, gerek profesyonel video çekimi sürecinde başladığımız andan itibaren yanınızdayız. Unutmayın, fikirleriniz bizler için önemli olup sürecin çok daha iyi yönetilmesine katkı sağlayacaktır.

Profesyonel Fotoğraf ve Video çekimi desteği almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

“Siz işinizi büyütün, biz markanızı.”

 

The post Profesyonel Fotoğraf ve Video Çekimi first appeared on Üzümnet.

]]>
Dijital Pazarlama vs Geleneksel Pazarlama https://www.uzumnet.net/dijital-pazarlama-vs-geleneksel-pazarlama/ Tue, 14 Apr 2020 14:22:58 +0000 https://www.uzumnet.net/?p=3238 Dijital pazarlama vs. Geleneksel pazarlama: ikisi arasındaki fark nedir ve hangisi markanız için en iyisidir? Doğru pazarlama şeklini seçin ve markanızı başarıya götürün. Dijital veya geleneksel pazarlamaya karar vermenize yardımcı oluyoruz. Dijital pazarlama nedir? – Basitçe ifade etmek gerekirse, dijital pazarlama, ürün ve hizmetleri tanıtmak için web siteleri ve sosyal medya gibi dijital, çevrimiçi tabanlı kanalları kullanır. Sosyal […]

The post Dijital Pazarlama vs Geleneksel Pazarlama first appeared on Üzümnet.

]]>
Dijital pazarlama vs. Geleneksel pazarlama: ikisi arasındaki fark nedir ve hangisi markanız için en iyisidir? Doğru pazarlama şeklini seçin ve markanızı başarıya götürün. Dijital veya geleneksel pazarlamaya karar vermenize yardımcı oluyoruz.

Dijital pazarlama nedir?

Basitçe ifade etmek gerekirse, dijital pazarlama, ürün ve hizmetleri tanıtmak için web siteleri ve sosyal medya gibi dijital, çevrimiçi tabanlı kanalları kullanır.

Sosyal medya kullanıyorsanız, pop-up reklamları çok iyi bilirsiniz. Bu dijital pazarlama.

Geleneksel pazarlama nedir?

Geleneksel pazarlama ise reklam panoları ve yazılı basın gibi geleneksel kanalları içerir. Çılgın Adamlar’da Don Draper’ı Coca-Cola için TV spotları ve reklamlar düşündüğünü hayal edin.

İnternet 90’larda ortaya çıkana kadar, geleneksel pazarlama hemen hemen tek pazarlama şekliydi.

 

Dijital pazarlama vs. geleneksel pazarlama: fark nedir?

Dijital ve geleneksel pazarlama arasındaki en büyük fark, hedef grubun bir reklamla karşılaştığı ortamdır. Geleneksel pazarlama, dergi ve gazete gibi geleneksel çevrimdışı medyayı kullanırken, dijital pazarlama sosyal medya veya web siteleri gibi dijital çevrimiçi medyayı kullanır.

Tabii ki, geleneksel pazarlama eski moda olduğu anlamına gelmez. Giderek daha fazla insan dijital dünyadan bir mola vermek istediğinden, geleneksel pazarlama insanların ve şirketlerin yaşamlarında hala önemli bir rol oynamaktadır.

Etkileyici TV reklamcılığının sürükleyici deneyimi ve Rolling Stone gibi bir derginin dokunsal hissi, 20 yıl önce olduğu gibi, hafızanızda kalıcı bir izlenim bıraktığı kadar önemlidir. Kendinizi bilinçsizce, markasına duygusal olarak bağlarsınız, yani her zaman bilincinizdedir.

 

Dijital pazarlama, geleneksel pazarlama kadar önemlidir. Dijital pazarlama her gün internette yaptığınız her şeyi size ulaşmak için kullanır

The post Dijital Pazarlama vs Geleneksel Pazarlama first appeared on Üzümnet.

]]>
Logo Nedir? https://www.uzumnet.net/logo-nedir/ Tue, 14 Apr 2020 14:10:58 +0000 https://www.uzumnet.net/?p=3229 Logolar, sevdiğimiz markaları tanımamıza yardımcı olan metin ve resimlerden oluşan sembollerdir. Ve çok daha fazlası. İyi bir logo markanızın temel taşıdır. Müşterilerin ne yaptığınızı, kim olduğunuzu ve sizin için neyin önemli olduğunu anlamalarına yardımcı olur. Bu kadar küçük bir resim için çok fazla sorumluluk var! Logoların ardında neler olduğuna ve logonuz dan en iyi şekilde […]

The post Logo Nedir? first appeared on Üzümnet.

]]>
Logolar, sevdiğimiz markaları tanımamıza yardımcı olan metin ve resimlerden oluşan sembollerdir. Ve çok daha fazlası. İyi bir logo markanızın temel taşıdır. Müşterilerin ne yaptığınızı, kim olduğunuzu ve sizin için neyin önemli olduğunu anlamalarına yardımcı olur. Bu kadar küçük bir resim için çok fazla sorumluluk var! Logoların ardında neler olduğuna ve logonuz dan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinize üzümnet olarak göz atalım.

Logo nedir?

Logo, metin ve görüntülerden oluşan ve bir şirketi tanımlayan bir semboldür. İyi bir logo, bir şirketin ne yaptığını ve hangi marka değerlerini temsil ettiğini gösterir.

Logo tasarımı, bir şirket için mükemmel bir marka yaratmakla ilgilidir. Logonun türüne bağlı olarak,  genellikle bir sembol veya ticari marka ve sloganlı bir şirket yazısından oluşur.

Bir logo ne yapar?

 

Logoların sadece iyi görünmekten başka işlevleri var, değil mi? Doğru! Logoların birçok işlevi vardır.

Bir logo sizi rakiplerinizden ayırır

 

Bir logonun belki de en temel işlevi, şirketinize sizi diğer şirketlerden ayıran bir işaret vermektir.

Bu özellikle şirketinizin rakipleri varsa (şirketlerin% 99,9’unda olduğu gibi) önemlidir. Şirketiniz için tasarlanmış bir logonuz olmadan önce, kendinizi konumlandırabilmeniz için rakiplerinizin logolarının nasıl göründüğüne bir göz atmalısınız.

Kaktüs Dişi logosunun kendi coğrafi özelliğini kullanarak ve diş fırçasına dönüştürerek diş endüstrisinin klişeli diş logoları denizinden nasıl öne çıktığını görün .

Tabii ki, potansiyel müşterilerin markanızı anlamadığı veya kendinizi herhangi bir endüstriye atayamayacağı kadar sıra dışı olmak istemezsiniz.

 

Bir logo şirketiniz hakkında önemli bilgiler sağlar

 

Şirketinizi sınırlamanın yanı sıra, iyi bir logo da müşterilerinize şirketiniz hakkında bazı önemli bilgiler sunar : Faaliyet gösterdiğiniz sektörü, sunduğunuz hizmeti, hedef grubunuzu ve marka değerlerinizi iletebilir.

Örneğin, şirketler yazılım endüstrisinde aktif olduğunuzu göstermek için devre görüntülerini kullanabilirler. Veya çevreyi korumaya kararlı olduğunuzu belirtmek için yeşil rengi kullanabilirler. Veya seçkin olduğunuzu vurgulamak için şık bir yazı tipi kullanırlar.

 

The post Logo Nedir? first appeared on Üzümnet.

]]>
Web Tasarımı Nedir? https://www.uzumnet.net/web-tasarimi-nedir/ Tue, 14 Apr 2020 13:36:12 +0000 https://www.uzumnet.net/?p=3220 Web tasarımı nedir?   Web tasarımı, bir web sitesini kullandığınızda bütünsel bir görünüm yaratan şeydir. Web sitenizin yapı ve düzeninden görüntülere, renklere, yazı tiplerine ve grafiklere kadar öğelerini planlama ve oluşturma işlemidir. Web tasarımı, grafik tasarım, kullanıcı deneyimi tasarımı, arayüz tasarımı, arama motoru optimizasyonu (SEO) ve içerik oluşturma gibi bir web sitesinin bitmiş deneyimini oluşturmak için […]

The post Web Tasarımı Nedir? first appeared on Üzümnet.

]]>
Web tasarımı nedir?

 

Web tasarımı, bir web sitesini kullandığınızda bütünsel bir görünüm yaratan şeydir. Web sitenizin yapı ve düzeninden görüntülere, renklere, yazı tiplerine ve grafiklere kadar öğelerini planlama ve oluşturma işlemidir.

Web tasarımı, grafik tasarım, kullanıcı deneyimi tasarımı, arayüz tasarımı, arama motoru optimizasyonu (SEO) ve içerik oluşturma gibi bir web sitesinin bitmiş deneyimini oluşturmak için birlikte çalışan çeşitli bileşenlerden oluşur. Bu öğeler, bir web sitesinin farklı cihazlarda nasıl göründüğünü, hissettiğini ve çalıştığını belirler.

Web tasarımı, bir web sitesinin çalışması için gerçek programlama olan web geliştirmeden farklıdır. Bir web sitesi oluşturduğunuzda, hem web tasarımına hem de web geliştirmeye ihtiyacınız vardır. Ayrıca web ve Üzümnet geliştiricileri olan web tasarımcılarını da bulabilirsiniz, ancak bunlar farklı becerilerdir.

Web tasarımcıları  fikirlerinizi alır ve gelecekteki web sitenizin nasıl görüneceğini gösteren bir maket haline getirir. Üzümnet Web tasarımcıları, bir web sitesi tasarlamanın yaratıcı kısmına dikkat ederler.

Web geliştiricileri  – bazen programcılar olarak da adlandırılır – web tasarımcınızın maketini alır ve Internet’te görüntülenebilmesi için bir programlama diline çevirir. Web sitelerini işlevsel hale getirir, bu da genellikle widget’ları ve diğer araçları ayrı ayrı programlama anlamına gelir.

Üzümnet geliştiricisi olarak da bilinen bir  kullanıcı deneyimi geliştiricisi , web sitenizi kullanıcı dostu yapan kişidir. Hem teknik hem de tasarım becerilerine sahiptirler ve ziyaretçileri çeken web siteleri oluşturmak için kullanırlar.

Web tasarımı neden önemlidir?

 

İlk izlenim gerçekten önemlidir. Yeterince sık söyleyemeyiz: Güçlü bir web siteniz yoksa markanızı yavaşlatıyorsunuz demektir.

İnternette markanızı arayan ve hiçbir şey bulamayan gelecekteki müşteriler artık var olmadığınızı düşünebilir. Eğer uygun olmayan bir şey ararlar ve bulurlarsa, şirketiniz veya ürününüzle pek ilgilenmediğiniz izlenimini edinirler. Web tasarım doğru başlayarak web sitenizde başlayan herhangi bir ilişki iyi bir ilişki yapın.

Şimdi kimin ne kim olduğunu bildiğinize göre, harika web tasarımını nasıl tanıyacağınıza ve bu kadar iyi web tasarımından nasıl farklı olduğuna bir göz atalım.

The post Web Tasarımı Nedir? first appeared on Üzümnet.

]]>