Dijital Pazarlama vs Geleneksel Pazarlama

14.04.2020
1.096

Dijital pazarlama vs. Geleneksel pazarlama: ikisi arasındaki fark nedir ve hangisi markanız için en iyisidir? Doğru pazarlama şeklini seçin ve markanızı başarıya götürün. Dijital veya geleneksel pazarlamaya karar vermenize yardımcı oluyoruz.

Dijital pazarlama nedir?

Basitçe ifade etmek gerekirse, dijital pazarlama, ürün ve hizmetleri tanıtmak için web siteleri ve sosyal medya gibi dijital, çevrimiçi tabanlı kanalları kullanır.

Sosyal medya kullanıyorsanız, pop-up reklamları çok iyi bilirsiniz. Bu dijital pazarlama.

Geleneksel pazarlama nedir?

Geleneksel pazarlama ise reklam panoları ve yazılı basın gibi geleneksel kanalları içerir. Çılgın Adamlar’da Don Draper’ı Coca-Cola için TV spotları ve reklamlar düşündüğünü hayal edin.

İnternet 90’larda ortaya çıkana kadar, geleneksel pazarlama hemen hemen tek pazarlama şekliydi.

 

Dijital pazarlama vs. geleneksel pazarlama: fark nedir?

Dijital ve geleneksel pazarlama arasındaki en büyük fark, hedef grubun bir reklamla karşılaştığı ortamdır. Geleneksel pazarlama, dergi ve gazete gibi geleneksel çevrimdışı medyayı kullanırken, dijital pazarlama sosyal medya veya web siteleri gibi dijital çevrimiçi medyayı kullanır.

Tabii ki, geleneksel pazarlama eski moda olduğu anlamına gelmez. Giderek daha fazla insan dijital dünyadan bir mola vermek istediğinden, geleneksel pazarlama insanların ve şirketlerin yaşamlarında hala önemli bir rol oynamaktadır.

Etkileyici TV reklamcılığının sürükleyici deneyimi ve Rolling Stone gibi bir derginin dokunsal hissi, 20 yıl önce olduğu gibi, hafızanızda kalıcı bir izlenim bıraktığı kadar önemlidir. Kendinizi bilinçsizce, markasına duygusal olarak bağlarsınız, yani her zaman bilincinizdedir.

 

Dijital pazarlama, geleneksel pazarlama kadar önemlidir. Dijital pazarlama her gün internette yaptığınız her şeyi size ulaşmak için kullanır

Ürün Sipariş Formu

    Demo Talebinde Bulun

    Şimdi Ön Başvuru Yaparak İndirim Fırsatını Kaçırmayın!